Skip to main content

Parimad SEO agentuurid EestisTraditsiooniliste turundusmeetodite, sh tele- ja trükireklaami, kõrval kasutatakse aina enam digiturunduse võimalusi. Digiturundust saab teha digitaalsete kanalite abil, näiteks sotsiaalmeedia, otsimootorite, e-posti, kodulehe jm võimalusi kasutades. Nüüd on võimalik oma sihtrühma tundes valida sobivaimad turundusmeetodid ja -kanalid ning suunata reklaam efektiivsemalt konkreetset toodet/teenust kasutavate klientideni. 

SEO teenus on üks digiturunduse võimalustest ning seda teenust võivad pakkuda näiteks digiturunduse agentuurid, veebiagentuurid ja SEO agentuurid. Kuigi SEO, turundus- ja veebiagentuuride pakutavad teenused võivad kattuda, on igal agentuuril ainulaadne fookus ja asjatundlikkus. SEO agentuurid on spetsialiseerunud organisatsioonide otsingumootori optimeerimise (SEO) teenustele, turundusagentuurid on spetsialiseerunud turundusstrateegiate loomisele ja elluviimisele ning veebiagentuurid veebisaitide kujundamisele ja arendamisele. 

Siinses postituses kirjeldame SEO toimimist, toome välja selle eelised ja olulisuse ning analüüsime 10 SEO teenust pakkuvat ettevõtet Eestis. 

SEO agentuuride top 10 Eestis

Oleme koostanud nimekirja Eestis tegutsevatest SEO agentuuridest. Me loodame, et selle abil on lihtsam leida partner, kes on oma valdkonnas pädev ning kellega kujuneb pikaajaline ja üksteist mõistev koostöö.

TOP 10 nimekirjast võib leida suuri digiagentuure, mis pakuvad laia valikuga teenuseid ja ühena neist SEO teenust. Tihti teevad nad koostööd väiksemate agentuuridega, mistõttu võib teenusehind olla ka sellevõrra kallim. Heade SEO agentuuride hulgas on ka väiksemaid ettevõtteid, mis on spetsialiseerunud SEO valdkonnale ning kelle puhul jääb ka silma valmisolek paindlikuks ja kliendikeskseks lähenemiseks eesmärgiga pakkuda terviklikku teenust. Esikümme on moodustatud Google’i arvustuste alusel.

1. Nobeldigital.ee (Nobel Digital OÜ)

Nobeldigital.ee pealeht
Hinnang 4,4 (31 tagasiside põhjal) – on asutatud 1996. aastal ja on üks Eesti suuremaid digiturunduse agentuure, pakkudes palju erinevaid teenuseid: digistrateegia ja -audit, veebilehe kasutajakogemuse audit, reklaam otsingumootorites, SEO teenus, sotsiaalmeedia reklaam ja haldus, sisuturundus, kodulehtede valmistamine, e-poe tegemine, ribareklaam, videoreklaam, loovlahenduste ja digikoolituste pakkumine. SEO teenuse pakkumisel teevad nad koostööd väiksemate agentuuridega, kes on spetsialiseerunud SEO teenuse pakkumisele. Nad on teinud SEO kampaania näiteks ettevõtetele Eesti Inkasso OÜ, Tele2 ja Ruthie Belle.

2. Strateeg.ee (STRAT OÜ)

strateeg.ee pealeht
Hinnang 5 (10 tagasiside põhjal) – eesmärk on pakkuda tervikliku lahendusena kõike, mida ettevõte internetis vajab, alustades kodulehe valmistamisest, internetiturundusest ja disainist, sisuloomest ning lõpetades koolitamise ning kodulehe optimeerimise ja SEO teenusega. Kodulehel on toodud erinevate ettevõtete edulood ja tulemused, mis on saavutatud koostöös SEO eksperdiga. Viimaste
edulugudena on toodud näiteks nordpost.ee kodulehe 4,2 korda suurem vaatamiste arv ning sobraltsobrale.ee kodulehel 43% rohkem külastajaid. Strateegi meeskond kohandub vastavalt kliendi vajadustele ning kasutatakse kindlat protsessi ja süsteemi. Suuremad agentuurid kasutavad Strateegi meeskonna teenust ning tänu nii mitmekülgsele kogemusele võib öelda, et Strateeg paistab silma SEO teenusele spetsialiseerumise ja usaldusväärse kogemusega. Klientide hulgas on näiteks Delfi, Hammas32, Karupoeg Puhh.

3. Missioon.ee (Äriabiagentuur Missioon OÜ)

Missioon.ee pealehtHinnang 4,2 (5 tagasiside põhjal) – on loodud 2010. aastal. Teenustena on märgitud e-poe ja kodulehe loomine, digiturundus, liidestamine, SEO teenus, e-posti turundus, sisuloome, disain ja ärinõustamine. Tehtud tööde hulgas näiteks Suva, Andre Farm, Puitmaterjalid.eu.

4. Convertal.ee (Convertal OÜ)

Convertal.ee pealehtHinnang 4 (3 tagasiside põhjal) – on asutatud 2009. aastal ja on samuti üks Eesti suuremaid digiturunduse agentuure. Teenuste valikus on SEO & CRO teenus, otsingureklaam, digireklaam, Google Analytics 4 seadistamine, meediaplaneerimine, sotsiaalmeedia turundus ja reklaam, videoturundus ja reklaam Youtube’is, remarketing reklaam, e-posti turundus, turunduskoolitused ja -konsultatsioon, mobiilirakenduste turundus ja reklaam. SEO teenuse pakkumisel teevad koostööd väiksemate agentuuridega, kes on spetsialiseerunud SEO teenuse pakkumisele. Eelmisel aastal võitsid Digitegu 2022 tiitli.

5. Vdisain.ee (Web Design Agency OÜ)

Vdisain.ee pealeht
Hinnang 5 (46 tagasiside põhjal) – kasvule orienteeritud ettevõte, mis on loodud 2020. aastal. Nüüdseks tegeleb ettevõte lisaks eesmärgipäraste veebilehtede disainimisele ka tehniliste e-poe lahendustega, tarkvaralahenduste arendusega, majandustarkvara liidestustega jne. Nad peavad oluliseks ka SEO teenust, mida siiani teadaolevalt pakutakse eelkõige teiste agentuuridega koostöös. Klientide hulgas on näiteks TalTech, Southwestern Advantage.

6. Optimeeri.ee (Optimeeri OÜ) 

Optimeeri.ee pealehtHinnang puudub – ettevõte on loodud 2013. aastal. Nad on spetsialiseerunud online-turundusele, pakkudes veebilehe optimeerimise teenust (sh SEO sisuloomist) ja olles üks tuntumatest SEO propageerijatest koolitustel ja meedias. Nende SEO analüüsi kasutavad näiteks Kaup24, Danske Bank, Auto24, LHV Pank.

7. Seostudio.ee (SEO & Marketing Studio OÜ)

Seostudio.ee pealehtHinnang puudub – see ettevõte on loodud kaks aastat tagasi, aga SEO spetsialisti kogemus on pikaajalisem. On jagatud positiivseid tulemusi (hea tagasiside on leitav näiteks PuhastusEst ja Tallinna Elekter loojalt) ja teeb koostööd suuremate agentuuridega.

8. Seo1.ee (SEO1 OÜ)

Seo1.ee pealehtHinnang puudub – selle agentuuri SEO strateeg on Eestis üks tuntum nimeline isik SEO valdkonnas. Palju teatakse teda ka seoses rahvusvaheliste projektidega. Nad on edukalt viinud läbi projekte USA, UK, Ladina-Ameerika, Skandinaavia ning ülejäänud EL-i suunal.

9. Seo-agentuur.ee (OÜ Puupõld)

Seo-agentuur.ee pealehtHinnang puudub – kodulehe andmetel pakub SEO teenust, veebiarendust, e-poe loomise teenust ja graafilist disaini. Ettevõte on loodud 2015. aastal ning eelmise aasta mais registreeriti domeen seo-agentuur.ee. Kodulehe andmetel on 638 klienti ning 265 SEO strateegiat, mis on selle ajaperioodi kohta ootamatult suured arvud. Konkreetsetest näidetest võib blogist leida vestman.ee, jõulukuusk.ee ja Baltic Design.

10. Stuud.io (Stuudio Digital Solutions OÜ)

Stuud.io pealeht
Hinnang 5 (5 tagasiside põhjal) – agentuur on loodud 2022. a veebruaris, aga tulemustega on rahule jäänud ja hea tagasiside on jätnud The Dream Givers ja Haap Consulting. Kodulehe andmetel pakuvad SEO teenust (audit, optimeerimine, tulemuste raporteerimine).

Mida SEO agentuurid pakuvad?

SEO on praktika, mille eesmärk on parandada veebilehe nähtavust ja asetust otsingumootori tulemuste lehtedel ning suurendada veebilehe vaadatavust. Ootus on, et ettevõtte tegevusega seotud märksõnadega otsides oleks veebileht leitav Google’i otsingutulemuste esilehel. Selle tulemusena jõuab veebilehele rohkem inimesi, paranevad müügitulemused, bränd on tuntum ja usaldusväärsema mainega. Seega on tegemist olulise teenusega enamike ettevõtete jaoks, sõltumata tegevusvaldkonnast ja ettevõtte vanusest. Veebilehe optimeerimine ei piirdu ühekordse projektiga, vaid tähtis on pidevalt panustada, pakkudes regulaarselt uut ja asjakohast sisu. 

Võimalusel on hea arendada töötajate oskusi SEO tekstide kirjutamisel. Mitu SEO agentuuri pakub koolitamise võimalust, mida huvi korral võib kaaluda täiendava toetava sammuna lisaks SEO teenusele. Ka meie pakume erinevaid SEO koolitusvõimalusi

Enesetäiendamiseks võib lugeda ka SEO spetsialistide teemakohaseid artikleid ja blogipostitusi. Näiteks on siin kirjeldatud seitset peamist sammu hea SEO teksti kirjutamisel. Meie blogist saab lugeda nii teemakohaseid artikleid kui ka edulugusid koostööst meie klientidega. 

Mida sisaldab SEO teenus?

 1. SEO audit ehk hetkeseisu analüüs ning strateegia
 2. Seniste tulemuste ja märksõnade analüüs
 3. SEO sisu loomine
 4. Kodulehe optimeerimine ehk lehesisene SEO
 5. Tehniline SEO ehk veebilehe tehniliste aspektide täiustamine
 6. Leheväline SEO ehk backlinks
 7. Lokaalne SEO ehk füüsilise asukohaga ettevõtete nähtavuse parandamine otsingumootorites

Sõltuvalt teenusepakkujast võivad nad aidata ka muudes digiturunduse ja veebiarendusega seotud tegevustes.

Mida jälgida sobiva SEO agentuuri valimisel?

Usaldusväärse ja professionaalse SEO agentuuri leidmine võib olla keeruline. Tõenäoliselt on igale ettevõttele oluline, et SEO spetsialist oleks asjatundlik ning mõistaks eesmärki ja nägemust soovitud tulemusest. 

On soovitatav läbi mõelda, mis on teenusepakkuja valikul oluline. Siin on mõned küsimused, millele võib tähelepanu pöörata:

 • Kas SEO agentuuri enda veebileht on otsingumootori tulemustes kõrgel positsioonil? Kui nad ei ole suutnud aidata enda positsiooni hoida, ei saa nad tõenäoliselt aidata ka teisi.
 • Milline on teenusepakkuja maine ja teiste klientide tagasiside? Positiivne koostöö eelnevate klientidega annab kindlustunde, et koostöö selle agentuuriga võib kujuneda sujuvaks ja heaks.
 • Kas kodulehel on välja toodud edulood, mis nende oskusi kinnitavad?
 • Kas koostööprotsess on sobiv? Kas on tähtis, et oleks võimalik saada palju teenuseid ühe koostööpartneri juurest või on soov leida agentuur, mis on spetsialiseerunud SEO teenusele? Kui oluline on paindlikkus ja vajadustele kohandumine? 
 • Kas SEO eksperdi lubatud tulemused on realistlikud? Isegi kõige osavam SEO ekspert ei saa nädalaga lubada esikohta Google’i otsingutulemustes. SEO on pidevalt muutuv protsess ning sõltub nii konkurentidest kui Google’ist. Positsiooni, liikluse või müügi kasvu saab prognoosida, tuginedes SEO agentuuri varasemale kogemusele.

Seega võib valiku tegemisel abi olla taustauuringust, edulugude lugemisest ja otsekontaktist teenusepakkujaga.