Skip to main content

Kodulehe hooldus
Kas päriselt vajalik?

Kiiresti muutuvas internetimaailmas vajavad kõik veebilehed aeg-ajalt uuendamist. WordPress on populaarseim sisuhaldustarkvara maailmas ning seetõttu ka kõige haavatavam ja rünnatavam.

 • 43 WordPressi veebilehte 50st on Eestis haavatavad;
 • WordPressi lehtedele toimub 90 000 rünnakut minutis;
 • Kõigist häkitud kodulehtedest on 83% kasutanud WordPressi;
 • Peamine rünnakute õnnestumise põhjus on aegunud tarkvara.

Kas tõesti kodulehed vajavad hooldust ?

Tihti inimesed arvavad, et minu väikese liiklusega kodulehte küll keegi ründama ei tule. Tegelikult toimuvad automatiseeritud rünnakud otsingumootorite poolt indekseeritud veebilehtedele pidevalt.

Meie poole pöördutakse tihti viirusega nakatatud kodulehega ning peamiseks ohuks on aegunud WordPress või moodul ning ebaturvaline parool ja tulemüüri puudumine. Samas on kõik need turvariskid kergesti ennetatavad.

Kodulehe hooldamine algab uuenduste tegemisest. WordPressi tuleb uuendada vähemalt iga paari kuu tagant, kuna selle uued versioonid parandavad vigu ja turvaprobleeme. Kõige olulisem ongi WordPressi uuendamine turvalisuse aspektist.

Veebilehe turvalisus on oluline. Aegunud moodulid (pluginad) on WordPressi kõige suurem turvarisk. Ka teemad vajavad aegajalt uuendamist ning nende uuendustega kaasneb tihti ka uut funktsionaalsust ja kiiruse parandamist.

Samas võib erinevate uuendamist vajavate komponentide vahel tekkida konflikte või muudatused teevad lehe katki. Seega on soovituslik kodulehe haldus jätta asjatundja hooleks, et õigel ajal reageerides saaks tekkepõhjuse teada ning tekkivad probleemid kõrvaldada. Üks kodulehe turvalisuse osa on ka lehest tagavarakoopiate ehk backup’ide tegemine, et probleemide tekkimisel oleks võimalik leht võimalikult kiiresti tööle saada.

Mida hooldusteenus sisaldab?

Jäta oma WordPressilehe hooldamine ja arendamine muretult meie hooleks.
Kodulehe hoolduspaketid sisaldavad:

 • Varukoopiate tegemine
 • Tarkvara uuendamine
 • WordPressi turvamine

Kodulehed aeguvad nii sisu kui tarkvara osas kiiresti. WordPressi hooldamisel on 50 olulist valdkonda, mida tuleb regulaarselt jälgida. Seega koostöös teiega pakume kõiki neid lisaväärtusi, et üheskoos koduleht värske ja ajakohasena hoida. Lihtsustavalt on see kodulehe arendamine.

Tugi ja arendusteenused:

 • Vigade ja probleemide lahendamine. Katkised lingid, errorid, GDPR seadusenõuded, HTTPS turvasertifikaadid, PHP ja SQL versioonid jpm.
 • Kodulehe kiiruse testimine ja paranduste tegemine
 • SEO tulemuste jälgimine ja parandamine
 • Piltide optimeerimine
 • Turvalisuse parandamine, tulemüüri paigaldamine ja rünnakute tõkestamine
 • Rämpsposti tõkestamine. Kodulehel oma emaili avalikustamine, kontaktivormi omamine või kommentaaride funktsionaalsus lõppeb tihti sellega, et neid hakkavad ära kasutama spämmirobotid.
 • Kuigi oleme kindlad, et meie turvameetmed on piisavad pakume siiski lisagarantiid – rünnakute korral lehe taastamine TASUTA!

Paketid ja hinnad

Premium
Premium


KUUPÕHINE

Varukoopiad kord kuus
Tarkvara uuendamine
Turvamonitooring 24/7
Tugi ja parandused kuni 30 minutit


69 € kuus

Standard
Standard


KVARTALIPÕHINE

Varukoopiad kord kuus
Tarkvara uuendamine
Turvamonitooring 24/7
Tugi ja parandused kuni 30min


89 € kvartalis

Kõiki hooldusteenuseid teeme ka vajadusepõhiselt, näiteks tehnilises analüüsis esile kerkinud probleemide kõrvaldamine. Siis kehtib tunnihind 60€/h.

Telli kodulehe hooldus

Kuigi kodulehe hooldamisega on võimalik ka ise hakkama saada on paljud meie kliendid tihti tõdenud, et lihtsam on see meie hoolde usaldada. Peamine võit on ajakulu, kus lisaks hooldamisele tuleb ennast kõigepealt teemaga kurssi viia ning tekkivaid probleeme ei pruugi sellegipoolest osata lahendada. Nii ongi lihtsam kodulehe hooldus muretult oma ala spetsialistide kätte usaldada.

Kodulehe hooldustasu sõltub erinevatest asjaoludest. Ülal välja toodud hinnad on tavapärased, kuid lõplik hind võib sõltuda ka veebilehe suurusest, moodulite arvust, probleemide rohkusest, serveri võimalustest jm. Tõhus kodulehe haldamine saab alguse analüüsist ning hooldatud koduleht mõjutab väga palju tulemusi otsingumootorites. Keskendume peamiselt WordPressile, kuid saame aidata ka teiste sisuhaldustarkvaradega nagu Joomla ja Drupal.

Teenused sinu veebilehele

1
2
3
4
5

Võta meiega ühendust ja räägime lähemalt:

 • Vali sobiv pakett
 •