Skip to main content

Tekst ja pildid on loodud tehisintellekti ehk AI poolt. Tekst on avaldatud muutmata kujul ning projekti eesmärk on näidata AI sisuloome võimekust eesti keeles.

Sotsiaalmeedia võib olla väikeettevõtete jaoks võimas vahend, kuid alustamine ei ole alati lihtne. Kui soovite oma ettevõttele sotsiaalset kohalolekut luua, võite olla segaduses, kust alustada. Kuidas te teate, millised saidid on teie jaoks sobivad? Millised aitavad teil jõuda oma sihtrühmani? Vaadake seda artiklit kui spikkerit, mis hõlmab kõiki olulisi asju, mida peate teadma, enne kui sukeldute peaga sotsiaalsesse maailma. Oleme teinud kõik uuringud ja testid, et saaksite kohe alustada ja vältida tavalisi lõkse, kui kasutate neid platvorme oma ettevõtte turustamiseks. Läheme asja juurde…

Miks sotsiaalmeedia turundus on väikeettevõtete jaoks oluline

Veidi üle kümne aasta tagasi ei olnud sotsiaalmeediat veel olemas. Tänapäeval kasutab sotsiaalvõrgustikke aktiivselt üle 2,5 miljardi inimese. See on peaaegu 40% maailma elanikkonnast! Need võrgustikud on saanud meie igapäevaelu oluliseks osaks ja neist on saanud oluline vahend igas suuruses ettevõtete jaoks. Eriti olulised on need väikeettevõtete jaoks, sest need võimaldavad laiendada oma kliendibaasi ja ehitada oma brändi suhteliselt väikese turunduseelarvega. Oluline on leida oma ettevõtte jaoks õiged sotsiaalmeediakanalid. Siin on kiire ülevaade kõige populaarsematest sotsiaalmeediakanalitest ja sellest, miks need on väikeettevõtete jaoks olulised.

  • Facebook – Maailma suurim sotsiaalvõrgustik on ühtlasi üks parimaid kohti, kus oma väikeettevõtet suure publiku ette tuua. Facebooki kasutajad on väga pühendunud ja platvorm pakub ettevõtetele mitmeid võimalusi sihtrühmaga suhtlemiseks.
  • Instagram – Instagram on üks kõige visuaalsemaid sotsiaalvõrgustikke. Tegelikult koosneb keskmine postitus 93% ulatuses visuaalsetest elementidest! Selle tõttu on Instagram üks parimaid kohti oma toodete või teenuste reklaamimiseks.
  • Twitter – Twitter on suurepärane koht, et suhelda oma publikuga ja luua oma brändi, luues väärtuslikku sisu. Väikeettevõtted saavad Twitterit kasutada, et luua suhteid oma jälgijatega ja juhtida uut liiklust oma veebisaitidele.
  • Pinterest – Pinterest on üks parimaid kohti oma toodete või teenuste reklaamimiseks. Samuti sobib see eriti hästi B2B-ettevõtetele. Platvormi aluseks on visuaalid, seega on see suurepärane koht oma toodete tutvustamiseks.
  • LinkedIn – LinkedIn on üks olulisemaid sotsiaalseid võrgustikke B2B-turunduse jaoks, kuid see on ka hea koht teie kaubamärgi reklaamimiseks laiemale publikule. Parim viis LinkedIn’i kasutamiseks oma ettevõtte reklaamimiseks on luua kvaliteetset sisu, mis suunab liiklust tagasi teie veebisaidile.

Milliseid sotsiaalseid platvorme peaksite kasutama?

Sotsiaalmeedia turunduse näpunäited väikeettevõtetele: 10 viga, mida vältida

AI pilt “Social media bird”

Lihtne vastus on, et peaksite kasutama nii palju sotsiaalseid platvorme, kui teil on aega, kui need sobivad teie ettevõttele. Trikk on valida oma sihtrühmale sobivad platvormid. Parim viis selle välja selgitamiseks on vaadata oma praeguseid kliente ja selgitada välja, kus nad veedavad oma aega internetis. Kas nad kasutavad Facebooki? Aga LinkedIn ja Instagram? Kui olete suunatud konkreetsele niššile, saate oma sihtrühma leidmiseks kasutada ka nišši sotsiaalvõrgustikke. Siin on mõned nõuanded, kuidas valida oma väikeettevõtte jaoks parimad sotsiaalmeediaplatvormid:

  • Leidke oma ettevõttele sobiv platvorm – kõigepealt peate välja selgitama, millised platvormid teie ettevõttele sobivad. Ärge hajutage end liiga laiali, püüdes kasutada kõiki sotsiaalmeediakanaleid. Selle asemel keskenduge mõnele platvormile, mis teie ettevõttele hästi sobivad.
  • Kasutage oma tööstusharule sobivaid sotsiaalseid kanaleid – Järgmisena peate leidma oma tööstusharule sobiva sotsiaalse kanali. Näiteks kui teil on B2B-ettevõte, leiate tõenäoliselt rohkem edu LinkedInis kui Pinterestis.

Kuidas olla edukas sotsiaalmeedia turunduses

  • Looge tapva sisu – sotsiaalmeedias on sisu kuningas, seega peate regulaarselt looma tapva sisu. See võib olla fotod või videod, postitused või artiklid, kuid see peab olema huvitav ja väärtuslik. Teie sotsiaalpostitused peaksid suunama liiklust tagasi teie veebisaidile.
  • Ehitage oma jälgijatega suhteid – sotsiaalmeedia on suhete loomine. Te ei saa lihtsalt paar korda nädalas postitada ja oodata, et see muutub viiruslikuks. Peate looma oma jälgijatega suhte. Võta aega, et vastata nende kommentaaridele ja sõnumitele. Uuri välja, mis neile meeldib ja mis ei meeldi.
  • Postitage parimatel aegadel – eri suhtlusvõrgustikel on erinevad postitusajad, seega veenduge, et teate, mis on iga võrgustiku puhul parim. Näiteks Facebookis võiksite postitada siis, kui teie sihtrühm on kõige aktiivsem (mis võib riigiti erineda).

Ärge lõigake videoturunduse puhul nurkadest.

Nagu eespool mainitud, on Instagram üks parimaid kohti oma toodete või teenuste reklaamimiseks. Saate seda teha, luues nn “videoloo”. Videolood on kombinatsioon fotodest ja lühikestest videoklippidest, mida te üksteise külge seote. Videosisu loomine sotsiaalmeedia jaoks võib olla hirmutav ülesanne, kuid see ei pea seda olema. Heade videote loomiseks ei ole vaja palgata professionaalsete videograafide meeskonda. Tegelikult ei ole teil üldse vaja mingeid uhkeid seadmeid. Paljud nutitelefonid on varustatud lihtsate videotöötlusrakendustega, nii et saate lihtsaid videoid luua otse oma telefonis. Lühivideote kiireks ja lihtsaks loomiseks saate kasutada ka veebipõhiseid videote loomise vahendeid. Saate neid redigeerida, lisada tiitreid ja pealkirju ning isegi valida oma videole sobivaima pisipildi. Online-videote loomise tööriistad muudavad videote loomise lihtsamaks kui kunagi varem.

Ärge usaldage pimesi kolmandate osapoolte hinnanguid ja kommentaare.

Paljud ettevõtted tuginevad klientide usalduse loomisel suuresti kolmandate osapoolte hinnangutele ja arvustustele. Kahjuks on neid platvorme lihtne manipuleerida. Mõned suhtlusvõrgustikud, nagu Amazon, võimaldavad müüjatel ise tootearvustusi jätta. Selleks on vaja vaid müüja nime ja e-posti aadressi. Võite kindel olla, et petturid kasutavad seda enda kasuks. Te saate vähendada kolmandate isikute arvustuste mõju, jälgides tooteid ja müüjaid, kes teie toodete kohta arvustusi jätavad. Võite kasutada ka selliseid vahendeid nagu Review Network, mis võimaldab teil näha kõiki teie brändi kohta avaldatud kolmandate isikute arvustusi ja vastata neile otse oma sotsiaalkontodelt.

Ärge toetuge liialt automatiseerimisele

Mõned sotsiaalmeedia tööriistad ja automatiseerimine võivad olla teie sotsiaalmeediakontode haldamiseks suurepärased. Need võivad aidata teil aega säästa, oma postitustega kursis olla ja jõuda laiema publikuni. Kuid te ei tohiks siiski liiga palju automatiseerimisele toetuda. Mõned sotsiaalmeediavahendid on täielikult automatiseeritud, teised aga võimaldavad teil postitusi ette planeerida. Kuigi see võib olla kasulik, peaksite olema kursis sellega, mis teie sotsiaalkontodel toimub. Samuti peate oma jälgijatega regulaarselt suhtlema, et nad teaksid, et neid kuulatakse. Kui te ei vasta nende kommentaaridele ja sõnumitele, võivad nad tunda, et nad on unustatud.

Ära unusta olla kohal oma veebilehel.

Paljud ettevõtted keskenduvad kogu oma tähelepanu sotsiaalmeediale, kuid unustavad liiga sageli oma veebilehe. Teie veebisaidil ja sellel oleval sisul on kaks peamist eesmärki: järjestada otsingusõnade järgi ja suunata liiklust tagasi teie veebisaidile. Kui soovite neid eesmärke saavutada, peate järjepidevalt oma veebisaidil sisu avaldama. Sotsiaalmeedia on suurepärane võimalus oma brändi ülesehitamiseks ja veebisaidile liikluse suunamiseks. Siiski on sotsiaalmeedias võimalik saavutada vaid teatud määral. Selleks, et oma veebisaidi külastatavus tõesti kasvaks, peate säilitama regulaarse postitamisgraafiku. Seda saate teha blogipostituste ajastamise abil sisuhaldussüsteemis nagu WordPress. Paljudel CMS-idel on sisseehitatud ajakava funktsioonid, mis võimaldavad teil hõlpsasti luua sisu regulaarselt.

Kokkuvõte

Sotsiaalmeedia on väikeettevõtete jaoks võimas vahend, kuid alustamine võib olla raske. Kui soovite oma ettevõttele sotsiaalset kohalolekut luua, peate valima õiged platvormid, looma suurepärast sisu ja suhtlema oma jälgijatega. Vastasel juhul võivad teie sotsiaalmeedia pingutused luhta jääda. Seepärast on oluline luua hea sisu, luua oma jälgijatega suhteid ja valida igale platvormile postitamiseks parimad ajad. Samuti tuleb vältida videoturunduse puhul kokkuhoidu, kolmandate osapoolte arvustuste pimedat usaldamist, liigset tuginemist automatiseerimisele ja oma veebisaidil kohaloleku unustamist.